کد رگرسیون خطی در متلب

پیاده سازی کد رگرسیون خطی در متلب

پیاده سازی کد رگرسیون خطی در متلب

در این بخش کد رگرسیون خطی در متلب را پیاده سازی خواهیم کرد. در بخش قبل در مورد مفهوم رگرسیون خطی صحبت کردیم و فرق رگرسیون و کلاس بندی را بیان کردیم. بیان کردیم که رگرسیون برای پیش بینی مقادیر پیوسته استفاده می شود. برای درک بهتر موضوع مثالی نیز بیان شد.  در کلاس بندی هدف تفکیک داده های بین دو کلاس بود(داده یا به کلاس یک تعلق داشت و یا دو و در مسائل چندکلاسه داده ممکن بود به کلاس های دیگر تعلق یابد) ولی در رگرسیون مسئله متفاوت است، و یک محدوده ای را تعیین می کنیم و داده به یک فضای پیوسته تعلق می گیرد. دو روش هم برای حل مسئله ی رگرسیون خطی بیان کردیم. در این بخش کد رگرسیون خطی در متلب را با دو روشی که در بخش گفته شد، پیاده سازی می کنیم.

 روش اول: 

ابتدا یک ورودی را بصورت رندوم تولید می کنیم و خروجی آن را نیز مشخص میکنیم(خروجی را برحسب ورودی رسم میکنیم). هدف این است که خطی را بیابیم که کمترین فاصله را تا داده ها داشته باشد. با توجه به روابطی که در بخش قبل گفته شد پارامترهای آزاد را بدست می آوریم.

روش دوم:

روش دوم برای پیاده سازی کد رگرسیون خطی در متلب  ساده تر از روش قبل است.مجددا ورودی و خروجی را می سازیم و یک بایاس به آن اضافه میکنیم. طبق رابطه ای که برای این روش گفته شد، مقادبر پارامترها را بدست می آوریم و خط بهینه را رسم می کنیم.

 


برای مشاهده ی مطالب علمی و همچنین ویدئوهای آموزشی رایگان درباره، شبکه های عصبی، شناسایی آماری الگو، پردازش سیگنال، پردازش تصاویر پزشکی و …به کانال تلگرام ما مراجعه کنید(سوالات خود را با ادمین کانال در میان بگذارید).

اولین کانال آموزش رایگان دروس مربوط به رشته ی مهندسی پزشکی

لینک کانال

دیدگاه و اطلاعاتتان را در مورد این ویدئو در اختیار ما قرار دهید.

2 پاسخ
 1. armita
  armita says:

  سلام و خسته نباشید
  ماتریس X من دو بعدی و در زمان رسم چندین خط درهم رسم میکند،مشکل کجاست؟
  امکانش هست که یک بار هم با X چند بعدی مثال بزنید؟

  پاسخ دادن

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *