درمان سرطان مغز با ویروس زیکا

متخصصان علوم پزشکی در حال آزمایش روی ویروس زیکا هستند. این ویروس را می توان در درمان گلیوبلاستوم، شایع‌ترین تومور بدخیم مغزی مورد استفاده قرار داد. تا کنون نتایج بدست آمده امیدبخش بوده است هر چند این متخصصان می‌گویند: مسیر طولانی باقی مانده تا به  روش  موثر و ایمن برای درمان سرطان دست پیدا کنیم.  

آیا ویروس زیکا می‌تواند برای سلامتی مفید باشد؟

 مطالعات جدید نشان می‌دهد به رغم اینکه ویروس زیکا سلول‌های عصبی را مورد حمله قرار داده و از بین می‌برد تاثیرگذاری مثبتی به همراه دارد. ویروس زیکا را می توان به سلاح موثری در برابر سلول‌های بنیادی گلیوبلاستوم تبدیل کرد.

مطالعات بیشتر

 در بررسی های انجام شده،  متخصصان علوم پزشکی  آمریکا  ویروس زیکا را بر روی سلول‌های بنیادی مغز جنین در حال رشد مورد هدف قرار دادند.این فرضیه مطرح شده است که  این ویروس می‌تواند سلول‌های گلیوبلاستوم را آلوده کرده و از بین ببرد. سلول‌های بنیادی گلیوبلاستوم به طور خاص مقاوم هستند و به این مفهوم است که تومورها به طور معمول مجددا ظاهر شده و احتمال جان سالم به در بردن بیمار بسیار ضعیف است.

 به گزارش مدیکال نیوزتودی، محققان آمریکایی به منظور بررسی فرضیه مطرح شده آزمایش‌هایی را انجام دادند که نشان داد ویروس زیکا سلول‌های بنیادی گلیوبلاستوم را مورد حمله قرار داده و از بین می‌برد.

 

 

اولین کانال آموزش رایگان دروس مربوط به رشته ی مهندسی پزشکی

لینک کانال

سوالات و دیدگاه خود را درباره ی این پست با ما درمیان بگذارید

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *