آینده ی هوش مصنوعی

اظهار نظر افراد مختلف درباره ی آینده ی هوش مصنوعی  در اینجا گزارش بیان شده است:

 

 

ولادمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه : در آینده کشوری رهبری دنیا را در دست می گیرد که در زمینه هوش مصنوعی برتر از بقیه باشد، تولید هوش مصنوعی فرصت‌ها و تهدید خارق العاده ای را پیش رو می‌گذارد که پیش بینی کردن آن سخت است.

در پی این صحبت‌ها الون ماسک (بنیان‌گذار تسلا)، چهره معروف در دنیای فناوری با ابراز نگرانی از تهدیدات هوش مصنوعی گفت:

به نظر من جاه طلبی‌های هسته‌ای کره شمالی کمتر از صحبت‌های پوتین نگران کننده است. اگر پیونگ یانگ موشک هسته‌ای خود را راه اندازی کند، خودکشی خواهد کرد، اما هوش مصنوعی می‌تواند برای همه بسیار خطرناک باشد. رقابت برای برتری در هوش مصنوعی عامل وقوع جنگ جهانی سوم خواهد بود .

چند روز بعد، مارک زاکربرگ در برادکستی زنده،  ماسک را فردی منفی باف خواند و عنوان کرد که نیازی نیست مردم را با این تئوری های آخرالزمانی ترساند: به نوعی باور دارم که این کار از بی مسئولیتی سرچشمه می گیردماسک سپس توییت کرد: با مارک در این باره صحبت کرده ام. درکش از موضوع محدود است.

مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک: 

مهم ترین مبحث مرتبط با هوش مصنوعی که اکنون تمرکز کامل خود را بر آن معطوف ساخته ایم، توسعه کامپیوترهایی است که درکی فراتر از قدرت درک انسان داشته باشند. در نتیجه اموری نظیر شنیدن، دیدن، و درک گفتار در مرکزیت توجه ما قرار گرفته است. تصور می کنم در پنج الی ده سال آینده می توانیم به نقطه ای برسیم که کامپیوترها بتوانند در هر یک از موارد یاد شده، برتر از انسان شوند.

استفان هاوکینگ فیزیکدان برجسته:

هوش مصنوعی تمدن بشری را نابود خواهد کرد. هاوکینگ معتقد است انسان‌ها از نقطه نظر طبیعی، تکامل زیستی بسیار کندی دارند. این موضوع می‌تواند دلیلی بر عدم توانایی ما در مواجه شدن با خطراتی نظیر روبات‌های هوشمند باشد. در اظهار نظری جالب و البته جنجالی این دانشمند ۷۲ساله انگلیسی اعلام کرده که توسعه دادن هوش مصنوعی تا سر حد کمال به معنی پایان یافتن حاکمیت انسان بر کره خاکی خواهد بود.
در حالی هاوکینگ درباره هوش مصنوعی هشدار می‌دهد که وی به دلیل ابتلا به بیماری ALS تقریباً توانایی تحرک و تکلم خود را به طور کامل از دست داده و با استفاده از ابزارهای دیجیتال که به طور مختصر از هوش مصنوعی استفاده می‌کند. این ابزار دیجیتالی ساخت کمپانی اینتل است می‌تواند با دنیای اطراف خود ارتباط برقرار کند.

هوش مصنوعی به قدری بین قدرت طلبان اهمیت پیدا کرده که دولت امارات متحده عربی، که یک تولیدکننده مهم نفتی است، می‌خواهد به یک اقتصاد دیجیتال تغییر پیدا کند. این دولت در سه سال گذشته سرمایه‌گذاری خود در هوش مصنوعی را تا ۷۰درصد افزایش داده است. نکته قابل تاملش اینه که امسال امارات سه وزارت جدید ایجاد کرده که یکیش هوش مصنوعی است

 

سوالی که شاید ذهن اکثر ما را مشغول کرده اینه که وضیعت هوش مصنوعی در ایران به چه صورت است؟ آیا دولت مردان ما هم به اهمیت این حوزه پی برده اند؟  منتظر نظرات شما هستیم.


 

اولین کانال آموزش رایگان دروس مربوط به رشته ی مهندسی پزشکی

 لینک کانال  

سوالات و دیدگاه خود را درباره ی این پست با ما درمیان بگذارید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *